Rosomákovo černobílé pískoviště
pro pokusy a pro psaní o všem možném, co ovšem dozajista černobílé není

Buďte vítáni.
Ekologická recyklace programátoru PATMEL3
Bastl a spol.
Rosomák (Petr Borský)
01.04.2016 13:17:22

Jak ekologicky naložit s beznadějně zastaralým programátorem, který neumí programovat soudobé obvody a naopak ty obvody, které programovat umí, se již nedají sehnat? Vyměňte mu firmware a používejte jej dál!

Recyklace programátoru PATMEL3 se podařila, v současnosti s jeho pomocí mohu programovat obvody AT89S51, AT89S52, AT89LP2052, AT89LP4052 a z nostalgických důvodů také AT89C2051 a AT89C4051. To vše dokonce bez nutnosti použít Wokna, bez kterých původní PATMEL3 nebyl k ničemu.

Dá-li Bůh a budu mít čas a sílu, připravím zde popis řešení a zveřejním jeho kompletní zdrojové kódy.

Jo, a nenechte se zmást datem zveřejnění, není to apríl!

Edit 12.4.2016: Opravdu to nebyl apríl, ale dejte mi ještě trochu času :-)

Edit 27.6.2016: Čas je neúprosný a na bastlení je ho strašně málo. Až nyní jsem se dostal do stavu, že mohu zveřejnit slibované řešení recyklace programátoru PATMEL3. Zatím jen archiv s novým firmwarem pro Patmela (včetně zdrojáku), zdrojákem uploaderu (řídícího programu pro PC - ten si každý musí pro svůj systém přeložit sám - na linuxu je to jednoduchoučké) a konfiguračním souborem definujícím programování jednotlivých MCU (tam zatím zbývá leccos doplnit). Samozřejmě doplněné popisem v lámané angličtině (a pravděpodobně také s překlepy - píšu rychle a vidím blbě). Časem (snad) doplním nějaký ten popis v češtině přímo sem do tohoto článku.

 

Přílohy:
patmel_recycle.tar.gz

Zobrazit k tisku - vše
Zobrazit k tisku - pouze obsah bez nadpisu
Vložit komentář k článku
Život a vztahy
Stále aktuální...
Kéž byste dnes uposlechli jeho hlasu, nezatvrzujte svá srdce jako v Meribě!
Laudetur Iesus Christus

in aeternum.

Amen.

Osobní
Posvícení v Býšti

Plakátek slavného dvousetletého výročí našeho kostela. Kde jsou ty časy. Mnoho věcí se od roku 2011 změnilo a jen málo z nich k lepšímu...